OTURUM AÇMA BİLGİLERİNİZİ UNUTTUNUZ MU?

ÇORUM AMBARI Köklü Ticaret anlayışı ve Deneyimi
ile işinizi kendi işi gibi benimsiyor.

ÇORUM AMBARI HAKKINDA

Söz verdiğimiz gibi, Tam zamanında.!

İşinize Değer Katıyoruz.Birlikte Büyüyoruz..!

1910 yılında Osmanlıda şehirler arası  ticaret yapmak çok kolay değildi. Karayolları ile sevkiyat yapmak aylar sürüyor, zorlu doğa ve yol şartları altında ticareti yapılan malların büyük bir bölümü zarar görüyordu.

Aslen Çorumlu olan ve Çorum Ambarını 1914 yılında kuran Osman Efendi çevresinde iyi niyetli ve zeki bir tüccar olarak tanınırdı ve probleme dönemine göre dahiyane bir çözüm geliştirdi..!

Osman Efendi İstanbul'dan kiraladığı 150 m2'lik bir depoya sevkiyatını yapmak istediği malları depo ediyor, Samsun gemisine tek seferde yükleme yaparak mallarını Çorum'a ulaştırıyordu.

Bu ulaşım şekli hem sevkiyatı yapılan malların zarar görmesi engelliyor, hemde nakliye masraflarını yarı yarıya düşürüyordu.4 sene boyunca Çorum ve ilçelerine düzenli sevkiyat yapan Osman efendi'ye giden diğer tüccarlar, kendi mallarını da İstanbul'da ki deposunda saklayıp, gemi vakti yüklemesini istediler.

150 m2'lik deposunu 4 yıl içinde 600 m2'ye çıkaran Osman Efendi, gelecek gördüğü nakliye işini geliştirerek 1914 Yılında resmi olarak ÇORUM AMBARINI kurdu.

 

 

 

2009 yılında beri ÇORUM AMBARI Aykut ve Ahmet Aytuğ KAHRAMANTEKİN Kardeşler tarafından yönetilmektedir.

Bayi ve Araç sayısını her sene katlayarak büyüten ÇORUM AMBARI 102 yıllık geçmişini günümüz teknolojileri ile birleştirerek müşterilerine tam zamanında ve garantili sevkiyat hizmeti vermeyi misyon edinmiştir.

Yukarı